כדור בקנה

רעות רובין

אהבת נעורים היא רגש שמלווה אותנו כל חיינו, האהבה בגיל הזה היא עוצמתית, חשובה
ומשמעותית יותר מכל דבר אחר ובכוחה לנתב אותנו לדרכים שונות ולטלטל את עולמנו. אבל אפילו הידיעה הזאת לא מכינה אותנו להרצאה של רעות.

לאחר 10 שנים של גלות בהן חיה בבדידות בחו"ל, חזרה רעות לישראל אל משפחתה, כיום מקדישה חלק משמעותי מחייה וזמנה בהתנדבות עם נערות בסיכון, במקביל לניהול עסק מצליח בתחום ההיי-טק. 

סיפורה של רעות מטלטל, עוצמתי, עולה על כל דמיון ומעניק השראה אמיתית לשומעים אותו. על תהליכי בחירה, לקיחת אחריות ושינוי חיים.

כדור בקנה - רעות רובין

רעות נולדה בחיפה ובעקבות גירושי הוריה עברה לגור בנתניה, שם היא הכירה בחור שיהפוך את עולמה. מתוך האמונה באהבה תמימה, נגררת רעות אל אחת מפרשיות הרצח הסבוכות והגדולות במדינת ישראל. פרשה מזעזעת בה תשמש רעות כעדת תביעה נגד הבחור שאותו אהבה, בן לאחת ממשפחות הפשע הגדולות בארץ שבעקבות עדותה מרצה כיום עונש מאסר עולם.

מנערה רגילה החיה חיים נורמטיביים, נלקחת רעות תחת חסותה של משטרת ישראל המצליחה לאתר אותה זמן קצוב לפני שתוכנן לפגוע בחייה, להעלים אותה ואת שידוע לה. תוך זמן קצר מוברחת רעות לגלות בחו"ל, שם היא מוסתרת בדירת מסתור של המשטרה תחת אבטחה כבדה,  ללא שום קשר עם העולם החיצון. הבדידות, הפחד, הרצון לברוח והיעדר השליטה בחייה שלה מכתיבים את חייה בתקופה זו עד לקביעת מועד המשפט בו העידה באומץ, נחישות ובחרה להתמודד עם הסיכונים האדירים נגד כל הסיכויים.

רעות לא ויתרה אפילו לא רגע אחד, היא השתלטה על חייה, התמודדה עם הסיכונים ולבסוף הפכה את המציאות הקשה אליה נקלעה לקרש קפיצה לחיים אחרים, טובים יותר.

רעות שמה לה למטרה להיות שם עבור הקהל הרחב בדגש על בני ובנות נוער המוצא עצמו לעיתים נקלע לצמתים ותהליכי בחירה מכריעים וללמד מתוך ניסיונה. מטרת ההרצאה היא להעניק כלים בלתי פורמאליים לנוער ולציבור בישראל על ההשלכות של בחירותיהם והתנהגותם, אם על האישי ואם על המשפחתי.

* לא תינתן כניסה עם ניידים / מצלמות להרצאה על מנת לא לחשוף את פרטיותה של רעות.  
* משטרת ישראל מניחה את הבסיס להתגבשות התכנית להגנת עדים בישראל על המקרה של רעות.  

למעשה, למשטרה לא היו שום תוכניות לרובין ביום שאחרי, וכך היא מצאה עצמה במשך שנים מתמודדת לבד עם השינוי הדרמטי והמסויט בחייה. במשך שנים חיה בחו"ל לבד, בלי פסיכולוג, בלי גב של הרשות להגנת עדי מדינה ובלי עזרה מאף אחד, רק היא עם עצמה. היא מצליחה לנהל שגרת חיים, אך ספק אם אי פעם תשוקם לגמרי הפגיעה בנפשה.

היא מדהימה, באמת. עמדה עד הדקה האחרונה על דעתה, על האמת שלה, לא זזה ממנה. עם הפחד. עם המחיר שנגבה ממנה ומהמשפחה שלה

אלי סניור

צור קשר

טלפון: 03-7444910
סלולרי: 053-6257070
מייל: reut@voipe.co.il